Dietetyka

Pracuję jako dietetyka oraz psychodietetyk  prowadzę dietoterapię w różnych jednostkach chorobowych w zakres pomocy wchodzą m.in.

  • Choroby układu pokarmowego
  • Układu krążenia
  • Układu autoimmunologicznego
  • Układu endokrynnego
  • Układu metabolicznego
  • Zespół metaboliczny

oraz choroby nowotworowy, niedożywienie, otyłość i nadwaga, opieka żywieniowa w okresie okołooperecyjnym, przygotowanie do operacji bariatrycznych, dysfagia, żywienie w okresie chemioterapii i radio terapii.

O mnie

Prowadzę indywidualną praktykę z zakresu dietetyki, psychodietetyki oraz psychoterapii. Pracuję  jako specjalista z zakresu żywienia klinicznego, dojelitowego oraz pozajelitowego w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Gorzowie, głównie z pacjentami onkologicznymi, chirurgicznymi oraz neurologicznymi. Przez kilka lat pracowałam w szpitalu w Goleniowie na oddziale chirurgicznym, internistycznym oraz pediatrycznym, konsultując pacjentów. Tam zdobyłam doświadczenie kliniczne.

Prowadzę osoby z nadwagą oraz otyłością, a także pacjentów z niedożywieniem.

Specjalizuję się w zaburzeniach odżywiania (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz żywieniu osób z różnymi jednostkami chorobowymi wymagającymi dietoterapii m.in. niedoczynność tarczycy, insulinooporność, chorobami układu pokarmowego,chorobami onkologicznymi, po zabiegach chirurgicznych.

Pod swoją opieką mam pacjentów także z dysfagią, odleżynami, niedożywionych, zagrożonych niedożywieniem, w trakcie chemioterapii oraz radioterapii, również po rozległych operacjach wymagających żywienia klinicznego.

W swojej dotychczasowej praktyce pracowałam także z pacjentami cierpiącymi na zaburzenia psychiczne, które w wyniku trwania choroby oraz przyjmowanych leków potrzebowały specjalistycznej konsultacji. Dodatkowo szkolę się w żywieniu klinicznym poza- i dojelitowym , prowadząc pacjentów niedożywionych, wymagających specjalistycznego żywienia wspomagającego leczenie. W swojej pracy kładę szczególny nacisk na szczegółowy wywiad oraz diagnostykę, która pozwala dobrać właściwe postępowanie dietetyczne. Pracuję z dziećmi i młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Mam kilkuletnie doświadczenie w zawodzie. Swoją wiedzę nieustannie poszerzam uczestnicząc w specjalistycznych kursach oraz szkoleniach. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo- Behawioralnej.

Cennik

Konsultacja dietetyczna

120 zł

Jadłospis 7- dniowy

120 zł

Jadłospis 14 dniowy

220 zł

PAKIET 3 wizyty oraz jadłospis 14 dniowy

500 zł

Konsultacja obejmuje szeroki wywiad oraz analizę składu masy ciała

Justyna Zielińska – ZnanyLekarz.pl